Методичне об'єднання вчителів початкових класів та класних керівників.

ЯКІСНА ОСВІТА МАЄ ЗАБЕЗПЕЧУВАТИ РОЗВИТОК ОСОБИСТОСТІ , ЗДАТНОЇ АДЕКВАТНО ВІДПОВІДАТИ НА ВИКЛИК ЧАСУ.

Проблема над якою працює МО "Розвиток креативностімолодших школярів як умова формування необхідних життєвих компетенцій"

Аналіз роботи методоб'єднання вчителів початкових класів

Петрівської ЗОШ І - ІІІ ступенів за 2018 рік

Шукати й опановувати нові ефективні способи формування ключових компетентностей дітей і, відповідно, підвищувати рівень професійної майстерності  педагогів – таке завдання супроводжувало роботу нашого методоб'єднання протягом всього минулого 2018 року.

Робота велася згідно планування, але з доцільними корекціями , що відповідали вимогам відповідного терміну роботи.

У зв’язку з впровадженням програми НУШ, вся робота була націлена на введення елементів новизни для всієї початкової школи. Всі члени МО успішно пройшли онлайн - курси «Критичне мислення для освітян»,»Вчимося жити разом», «Онлайн – курс для вчителів початкової школи», та ще багато курсів за вибором. Всі вчителі початкових класів пройшли курси підвищення кваліфікації  при Донецькому обл ІППО. Фоменко І.І.,вчитель 1 класу, Прокопенко М.І., вчитель 4 класу,Левша О.Є., вчитель музичного мистецтва, були учасниками тренінгів , що являються підготовкою для роботи в НУШ.

Засідання МО проводилися згідно графіка .Всі члени МО приймали активну участь в роботі.Ставилися на обговорення такі питання:

- Закон України «Про освіту», про впровадження Концепції «Нової української школи» та Державного стандарту початкової загальної освіти .(Корнєва – Гринчук Л.Л., заступник директора з НВР).

- «Розвиваємо особистість школяра» (Прокопенко М.І., вчитель3 класу).

- «Виховання обдарованої дитини»(Зінченко С.М., вчитель2 класу).

- «Розвиток поняттєвого і творчого мислення»(Фоменко І.І., вчитель 4 класу).

- «Розвиток логічної пам'яті у дітей молодшого шкільного віку»(Дворник М.В., вчитель 1 класу).

- «Родинне виховання та його вплив на особистісний розвиток дитини»(Рой Н.Г., вихователь гпд.

- «Поступове та диференційоване поглиблення знань з музичної грамоти»(Левша О.Є., вчитель музичного мистецтва).

- «Нова фізкультура - шлях  до здоров'я учнів»(Каракай В.В., вчитель фізкультури).

Всі члени МО початкової школи мають річні досягнення , що свідчать про плідну співпрацю вчителів та учнів.

Зінченко С.М.Українознавчий конкурс «Соняшник»(3 переможці на шкільному рівні). Районний конкурс «Знай і люби свій рідний край»(3 місце -1учень). Районний конкурс «Смарагдові витоки»,«Народна лялька»(2 місце- 1учень).Конкурс з українознавства «Патріот»(Бронзовий сертифікат- 1учень, Золотий сертифікат- 1 учень). Міжнародний математичний конкурс «Кенгуру»(4 уні – відмінний результат). Участь в окружному семінарі вчителів початкових класів округу №4 (березень 2018).Вебінари «Нова фізкультура в Новій українській школі», «Креативність мислення поза стандартом».Тренінг «Перша домедична допомога». Онлайн - курси «Недискримінаційний підхід у навчанні». Інтернет - курси «Нова українська школа». Відкритий виховний захід для учнів початкової школи «Поетична кав'ярня. Поезія Ліни Костенко».

Дворник М.В.  Всеукраїнський природничий конкурс «Колосок»(2 золотих, 1 срібний);Українознавчий конкурс «Соняшник»(1 переможець на шкільному рівні,1 переможець у початковій школі);шкільний конкурс «Клас року-2018»(1 місце). Районний конкурс листівок до Дня Захисника Вітчизни. Всеукраїнська олімпіада для учнів «На урок»(математика-1переможець., укр. мова – 2 переможця,основи здоров'я-1 переможець). Участь в окружному семінарі вчителів початкових класів округу №4 (березень 2018). Вебінари «Ейдетика в школі», «Інформатика». Тренінг «Перша домедична допомога». Виступ на педраді «Адаптація учнів 1 класу». Публікації на сайті  vseosvita. ua . Участь у природничій грі для вчителів «Геліантус». Відкритий урок з української мови «Поняття про текст».

Фоменко І. І.Районний конкурс «Природа і творчість »(2 місце), «Закохані серця»(2 місце), «Перлини мистецтва»(2 місце). Українознавчий конкурс «Соняшник»(Диплом переможця - 1 учень). Всеукраїнський природничий конкурс «Колосок»(срібний колосок – 2 учні). Міжнародний математичний конкурс «Кенгуру»(Добрий результат – 2 учні). Відкритий захід «Новорічний ранок для учнів 1 – 6 класів», «Прощання з початковою школою». Відкритий урок з образотворчого мистецтва в рамках окружного семінару . Тема уроку  «Композиція. Казкова квітка Петриківки . Подарунок .» Учительський сертифікат координатора шкільного етапу конкурсу «Соняшник».

Прокопенко М.І. Українознавчий конкурс «Соняшник»(Диплом переможця в початковій школі – 3 учні). Участь в окружному семінарі вчителів початкових класів – відкритий  інтегрований урок (урок розвитку мовлення та музичного мистецтва) «Зустріч весни». Інтернет - курси «Нова українська школа», тренінг «Перша домедична допомога». Онлайн – курси «Робота вчителя початкових класів з дітьми з особливими потребами».

Левша О.Є. Онлайн-курси учителів інтегрованого курсу «Мистецтво» з теми «Нова початкова школа : від теорії до практики». «Психосоціальні групові заняття для дітей та дорослих .Рух, ігри, спорт.»Організація участі учнів школи в шкільних, районних, обласних заходах, конкурсах. (Камєнєва Софія «Диво-ялинка», 3 місце в конкурсі декоративно-ужиткового мистецтва «Різдвяні  візерунки».

Рой Н.Г. Участь в окружному семінарі вчителів початкових класів , Відкритий захід «Мову Кобзареву чути звідусіль – знаєм, любимо, співаємо усі». Шкільні виставки творчих робіт вихованців гпд, участь у районних виставках.

Керівник ШМО           Зінченко С.М.