Андріївські вечорниці

Андріївські вечорниці в Петрівській ЗОШДе панує неповторний дух жартів та веселих пісень, де ллється повноводною рікою мелодійна українська пісня, де парубки силою міряються, а дівчата наче квіточки мліють від задоволення приготування вареничків та вишивання, там проходять зимовими вечорами веселі українські вечорниці.Останні роки національний колорит все більше набуває популярності на святах.І це безперечно. Вся Європа захоплюється нашими неповторними стравами, традиціями, красою природи і дівочої вроди.З метою відтворення обряду проведення вечорниць у Петрівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів були проведені Андріївські вечорниці., які провела Бондаренко Ольга Анатоліївна з учнями 6 класу. Тут було розкрито красу обряду. Сцена була оформлена у вигляді української хати, в оздобленні якої допомагав Папін Ф.І. Учні мали велике бажання відроджувати і оберігати народні звичаї, робити добре і мудре. Виконуючи багато пісень душі дітей були переповнені почуттям любові до рідного краю.Це було свято народної мудрості та свято української народної пісні, бо які ж вечорниці без неї – милої, веселої, дорогої нам з дитинства – української народної пісні під музичний супровід вчителя музики Левші О.Є.Але особливо були до смаку гарячі варенички, які для учнів школи надали батьки учнів 6 класу: Гапченко М.О., Кривунь Ю.В., Фоменко І.І., Швець О.П., Яблоновська І.В. та кухар шкільної їдальні Каракай О.А.Всі присутні на вечорницях були вбрані в українські національні костюми: вишиті сорочки та пояси, дівчата ще й зі стрічками в волоссі та хустками на плечах.Все так цікаво і весело, що навіть непомітно як збігає час. Здається, саме таким способом найлегше зацікавити і ознайомити молодь з українською культурою, традиціями та обрядами.Директор Петрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Кейдун Л.А.
Створено 16.10.18
Альбом школи