Учнівське самоврядування Президентсько-парламентська республика Петрівської ЗОШ I-III ступенів.

ДЕВІЗ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ.

"САМІ ВИРІШИЛИ --

САМІ ЗРОБИЛИ --

САМІ ВІДПОВІДАЄМО.'

КРЕДО УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ

1.ВСЕБІЧНО РОЗВИВАТИСЯ, САМОВДОСКОНАЛЮВАТИСЯ ,САМОРЕАЛІЗОВУВАТИСЯ НА БЛАГО НАШОЇ
                          БАТЬКІВЩИНИ, НАРОДУ УКРАЇНИ, СВОЇЙ РОДИНИ, ШКОЛИ, СОБІ І СВОЇМ РОВЕСНИКАМ.

2.ЗАБЕСПЕЧУВАТИІ, ЗАХИЩАТИ ПРАВА ТА ІНТЕРЕСИ УЧНІВ НА ОСНОВІ ВИКОНАННЯ ПРАВИЛ І

ЗАКОНІВ ШКОЛИ.

3.ФОРМУВАТИ ПОЧУТТЯ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ,СВІДОМОГО СТАВЛЕННЯ ДО УЧАСТІ КОЖНОГО У
                         ВИРІШЕННІ ВАЖЛИВИХ ПИТАНЬ ШКІЛЬНОГО ЖИТТЯ,ОВОЛОДІННЯ НАУКОЮ УПРАВЛІННЯ.

4.СПРИЯТИ РЕАЛІЗАЦІЇ ІНТЕРЕСІВ, МОЖЛИВОСТЕЙ ТА БАЖАНЬ ДІТЕЙ.

5.ПРАГНУТИ УЗГОДЖЕНОСТІ Й БАЛАНСУ ІНТЕРЕСІВ УЧНІВ І ДОРОСЛИХ.

ЛІДЕР УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ

Фоменко Аліна 11 клас

Учнівське самоврядування  нашої школі має на меті:

* залучити учнів до різноманітної, змістовної, цікавої діяльності колективу;

* створити умови масової причетності учнів до організаторської роботи;

* забезпечити реалізацію прав та обов'язків учнів.

Розвиток форм самоврядування учнів перебуває у прямій залежності від розвитку різних видів позакласної роботи, від змісту діяльності й завдань колективу.

Завдання самоврядування: допомогти розкрити повною мірою інтелектуальний, соціальний, духовний, фізичний потенціал учня; виховати громадянина, який має активну життєву позицію, прагне взяти на себе відповідальність за суспільство, в якому він живе; готувати до участі в демократичних процесах.

Самоврядування сприяє: виявленню та розвитку організаційних навичок; формуванню в учнів відповідальності, принциповості, ініціативності.

Роль учнівського самоврядування  підвищується в зв’язку з результативністю діяльності та підняттям її авторитету серед учнів та педагогічного колективу

Діяльність учнівського самоврядування у 2018-2019 навчальному році була направлена на виконання основних завдань сучасної освіти, що зумовлені пріоритетними напрямами реформування школи, визначеними Державною національною програмою «Освіта («Україна ХХІ століття»), Концепцією розвитку загальної середньої освіти, програмою «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів».

Пріоритетними напрямками діяльності  учнівського самоврядування були: використання потенціалу краєзнавчої роботи щодо патріотичного виховання учнів школи; виховання в учнів громадянських якостей; профілактика й попередження шкідливих звичок та правопорушень серед учнів; формування соціальної компетентності (відповідальної, вольової поведінки; значення особистості у шкільному та громадському житті); підвищення ефективності профорієнтаційної роботи через інтеграцію діяльності всіх ланок: навчальної, позакласної та позашкільної  роботи, співпраці з батьківським комітетом, центром зайнятості, дитячими та громадськими організаціями, підприємствами району; вдосконалення методів роботи з активами класів та надання методичної допомоги, передача досвіду організаторської роботи, розробка системи стимулювання та заохочення учнів-лідерів, формування системи життєвих цінностей, створення умов для ефективного формування моральної культури учнів; використання засобів ІКТ

Кожного понеділка в нашій школі проводяться робочі лінійки, на яких лідер самоврядування та його заступники повідомляють про плани та результати роботи.

У 2017-2018 навчальному році учнівський комітет школи працював над удосконаленням моделі самоврядування, Положенням та іншими документами, які регулюють роботу комітету, пошуком цікавих форм роботи, поглиблював роль учнівського самоврядування в школи.

Під постійним контролем перебував санітарний стан школи, дисципліна і порядок, рівень успішності учнів.

Зусиллями навчально-пізнавального центру було організовано :

● « День самоврядування» до Дня Учителя, відбулися концерти  до 8го березня, до Дня гумору, концерт для випускників «Прощання з дитинством» , Свято Останнього дзвоника, Першого дзвоника, Хелоуїн що зробили учнівське дозвілля цікавим і змістовним.

●Проведено урочисті лінійки до Дня

Соборності України, до Дня Визволення села Петрівське, до Дня Захисника України, до Дня Гідності і Свободи України, до Дня Збройних Сил України, до Дня Рідної Мови, Жалобна лінійка до Дня Пам`яті жертв голодомору.

●Проведені акції «Годівничка», «Пташина хатка» , «Спасибі, НІ !».

●Благодійні акції «Милосердя», «Повір в себе».

● Проведено конкурси та виставки «Мистецтво орігамі», «Закохані серця», «Квіткова феєрія», «Шевченківська весна» , «Первоцвіти», «Модельєр для Барбі» , «Увага діти на дорозі».

Проаналізувавши  роботу учнівського самоврядування за 2017-2018 навчальний рік, можна визначити мету та завдання, над якими необхідно працювати у 2018-2019 навчальному році.

Основною метою шкільного колективу у вихованні учнів у 2019 -2020 навчальному році буде формування громадянина, патріота, інтелектуально розвиненої, духовно і морально зрілої особистість, готової протистояти асоціальним впливам, вправлятися з особистими проблемами, творити себе і оточуючий світ.

Серед основних завдань — національне виховання на засадах загальнолюдських, полікультурних, громадянських цінностей, забезпечення фізичного, морально-духовного, культурного розвитку дитини, формування соціально зрілої творчої особистості, громадянина України і світу, підготовка учнів до свідомого вибору сфери життєдіяльності та підвищення відповідальності сім'ї за освіту і виховання дітей.

Протягом  2019-2020 навчального року необхідно :

●підвищити рівень національно-патріотичного виховання та превентивної роботи.

●Працювати над набуттям школярами початкових  навичок колективної управлінської діяльності.

●Відшукувати нові  цікаві форми проведення виховних заходів.